eng
realizace koncepty ilustrace aktuality biografie kontakt

     
 
Projekt Triton
Konzultace _ designér Václav Král
Koncept _ 2006
 
Project Triton
Consultation _ designer Václav Král
Concept _ 2006
 
 
 
 
Automobil je určený pro přepravu dvou osob, jeho konstrukce byla navržena v souladu s představou aktivního trávení volného času ve sportovním duchu.

Energetická úspornost provozu automobilu vyplývá z třístopé koncepce, aerodynamického profilu s nízkým odporem vzduchu a lehké konstrukce vozidla. Motor je umístěný příčně před poháněnou zadní nápravou. Tříválcová pohonná jednotka umožňuje malému automobilu dostatečný výkon /60kW/ ke svižnému stylu jízdy. Hnací síla je na povrch vozovky předávána přes zadní nápravu.

Přední směrová kola jsou umístěna mimo karosérii, všechny pak využívají důmyslný systém zavěšení Franca Sbarra. Osvětlení automobilu využívá technologie LED diod. Čelní světlomety jsou situovány na předních nápravách, ukazatele směru tvoří elegantní linii v technologické spáře pod hranou kapoty, zadní svítilny jsou navrženy v kapkovitém tvaru.

Rozměrné čelní sklo přechází plynule ve střešní panel, který je zevně zpevněn vlepením k podpůrné konstrukci.

Elektricky nastavitelné boční panely na přídi automobilu se vyklápějí v závislosti na momentálním výkonu /rychlosti/ a nasávají potřebné množství vzduchu k regulaci teploty vodou chlazeného motoru.

Zavazadlový prostor je situován v přední části vozidla a v interiéru za sedadly pasažérů. Jednoduché řešení interiéru podtrhuje prostornost a účelovost. Je tvořen celistvým prvkem ztužujícím karosérii. K němu jsou upevněné sedačky, ovládací prvky a zavěšený volant.


Základní parametry

Délka _ 3700 mm
Šířka _ 1925 mm
Výška _ 1100 mm
Rozvor _ 2800 mm
Rozchod _ 1700 mm
Rozměr předních kol _ 225/50 R28
Rozměr zadního kola _ 325/75 R28
Světlá výška _ 120 mm
Maximální rychlost _ 150-170 km/h
Předpokládaná hmotnost _ 800 kg
Užitečná hmotnost _ 360 kg
Nákladový prostor _ 350 litrů