p r o j e k t   T r i t o n
 
Č V U T   2 0 0 4   -   d o k o n č e n o   2 0 0 6
k o n z u l t a c e   -   d e s i g n é r   V á c l a v   K r á l
 
t h e   T r i t o n   p r o j e c t
 
Č V U T   2 0 0 4   -   f i n i s h e d   2 0 0 6
c o n s u l t a t i o n   -   d e s i g n e r   V á c l a v   K r á l
 
 
 
 
 

Automobil je určený pro přepravu dvou osob, jeho konstrukce byla navržena v souladu s představou aktivního trávení volného času ve sportovním duchu.

Energetická úspornost provozu automobilu vyplývá z třístopé koncepce, aerodynamického profilu s nízkým odporem vzduchu a lehké konstrukce vozidla. Motor je umístěný příčně před poháněnou zadní nápravou. Tříválcová pohonná jednotka umožňuje malému automobilu dostatečný výkon /60kW/ ke svižnému stylu jízdy. Hnací síla je na povrch vozovky předávána přes zadní nápravu.

Přední směrová kola jsou umístěna mimo karosérii, všechny pak využívají důmyslný systém zavěšení Franca Sbarra. Osvětlení automobilu využívá technologie LED diod. Čelní světlomety jsou situovány na předních nápravách, ukazatele směru tvoří elegantní linii v technologické spáře pod hranou kapoty, zadní svítilny jsou navrženy v kapkovitém tvaru.

Rozměrné čelní sklo přechází plynule ve střešní panel, který je zevně zpevněn vlepením k podpůrné konstrukci.

Elektricky nastavitelné boční panely na přídi automobilu se vyklápějí v závislosti na momentálním výkonu /rychlosti/ a nasávají potřebné množství vzduchu k regulaci teploty vodou chlazeného motoru.

Zavazadlový prostor je situován v přední části vozidla a v interiéru za sedadly pasažérů. Jednoduché řešení interiéru podtrhuje prostornost a účelovost. Je tvořen celistvým prvkem ztužujícím karosérii. K němu jsou upevněné sedačky, ovládací prvky a zavěšený volant.

 

Základní parametry

 

délka 3700 mm

šířka 1925 mm

výška 1100 mm

rozvor 2800 mm

rozchod 1700 mm

rozměr předních kol 225/50 R28

rozměr zadního kola 325/75 R28

světlá výška 120 mm

 

maximální rychlost 150-170 km/h

předpokládaná hmotnost 800 kg

užitečná hmotnost 360 kg       

nákladový prostor 350 litrů

 
 
f o t o g r a f i e   l z e   z v ě t š i t   d o   p o h l e d o v é   v e l i k o s t i   /   p h o t o s   a r e   p r e s e n t e d   i n   a   d e t a i l