nástěnné hodiny Pulse
navrženy pro Radka a Adélu Laube
realizace 2009
design a výroba Pavel Hrubý
 
wall clock Pulse
designed for Radek and Adéla Laube
realization 2009
design and production by Pavel Hrubý
 
 
 
 
 

Interiérové nástěnné hodiny Pulse jsem navrhl a vyrobil pro manžele Radka a Adélu Laube. Jejich konstrukce je sestavena ze dvou základních částí - čelní číselníkové a zadní závěsné. Obě jsou dvouvrstvé z 1 mm silného plechu kartáčované nerez oceli na vnější straně a podloženy 3 mm silným černým tvrzeným plexisklem.

 

Zadní závěsný prvek trojúhelníkového tvaru má v každém svém cípu rozměrný trojúhelníkový otvor pro snadné zavěšení, nápis designhrubý a číselný kód obsahující pořadové výrobní číslo a datum výroby.

 

Čelní kruhový číselník o průměru 380 mm je členěn drážkami a třemi spojovacími body v místech pětiminutových intervalů, v místě třetí hodiny je situovám nápis designhrubý. Ve středu přední viditelné části je umístěn rádiem řízení hodinový stroj s kónickou hodinovou a minutovou ručičkou v černé matové barvě a výraznou červenou vteřinovou ručičkou. Zdrojem strojku je AA baterie.

 

Všechny popisy jsou vyřezány autorským fontem.

 

Obě součásti se sestavují originálním spojem. Tři nerezové trny v rozích trejúhelníkové zadní části zapadají do tří kruhových otvorů v číselníku. Zajištěny jsou pružnou gumou ve výrazném odstínu červené barvy, která je přetažena zezadu přes okraj číselníku zpět k šroubu s umbusovou hlavou. Vizuálně pak umocňuje místa čtyř, osmi a dvanácti hodin. Spoj je naprosto bezpečný a na obsluhu zcela nenáročný. Osamostatnění dílů je zapotřebí pouze k výměně baterie.

 

Od stěny je celý stroj oddělen distancí cca 12 mm a proti poškození zdi i stroje je chráněn třemi nerezovými hlavicemi. K interiérové příčce je zavěšován na nerezový vrut s imbusovou hlavou.

 

Hodiny Pulse lze individualizovat originálním návrhem číselníku, barevnou kombinací ručiček i podkladového plexiskla.

 
 
fotografie lze zvětšit do pohledové velikosti / photos are presented in a detail