cz
realizations concepts ilustrations news biography contact

     
 
Nástěnné hodiny Pulse
Klient _ soukromý investor
Realizace _ 2009
 
The wall clock Pulse
Client _ private investor
Realization _ 2009
 
 
 
 
Interiérové nástěnné hodiny Pulse jsem navrhl a vyrobil pro manžele Radka a Adélu Laube. Jejich konstrukce je sestavena ze dvou základních částí - čelní číselníkové a zadní závěsné. Obě jsou dvouvrstvé z 1 mm silného plechu kartáčované nerez oceli na vnější straně a podloženy 3 mm silným černým tvrzeným plexisklem.

Zadní závěsný prvek trojúhelníkového tvaru má v každém svém cípu rozměrný trojúhelníkový otvor pro snadné zavěšení, nápis designhrubý a číselný kód obsahující pořadové výrobní číslo a datum výroby.

Čelní kruhový číselník o průměru 380 mm je členěn drážkami a třemi spojovacími body v místech pětiminutových intervalů, v místě třetí hodiny je situovám nápis designhrubý. Ve středu přední viditelné části je umístěn rádiem řízení hodinový stroj s kónickou hodinovou a minutovou ručičkou v černé matové barvě a výraznou červenou vteřinovou ručičkou. Zdrojem strojku je AA baterie.

Všechny popisy jsou vyřezány autorským fontem.

Obě součásti se sestavují originálním spojem. Tři nerezové trny v rozích trejúhelníkové zadní části zapadají do tří kruhových otvorů v číselníku. Zajištěny jsou pružnou gumou ve výrazném odstínu červené barvy, která je přetažena zezadu přes okraj číselníku zpět k šroubu s umbusovou hlavou. Vizuálně pak umocňuje místa čtyř, osmi a dvanácti hodin. Spoj je naprosto bezpečný a na obsluhu zcela nenáročný. Osamostatnění dílů je zapotřebí pouze k výměně baterie.

Od stěny je celý stroj oddělen distancí cca 12 mm a proti poškození zdi i stroje je chráněn třemi nerezovými hlavicemi. K interiérové příčce je zavěšován na nerezový vrut s imbusovou hlavou.

Hodiny Pulse lze individualizovat originálním návrhem číselníku, barevnou kombinací ručiček i podkladového plexiskla.