set hodin světových časů
lokace - recepce kongresového hotelu Clarion Praha   
realizace 2008
zadavatel Ing. Jaroslav Kavalír
 
set of the world time clocks
location - reception of the Clarion Congress Hotel Prague
realization 2008
submitter Ing. Jaroslav Kavalír
 
 
 
 
 

Šest kusů originálních nástěnných hodin bylo navrženo na zakázku pro recepci foyeru kongresového centra hotelu Clarion v Praze ve Vysočanech. Zadavatelem a výrobcem zakázky byl Ing. Jaroslav Kavalír.

 

Jednotlivé exempláře odměřují světové časy Moskvy, Bratislavy, New Yorku, Beijingu, Londýna a Prahy. V prostoru recepce jsou instalovány střídavě dvě varianty číselníků odlišující se umístěním osy hodinového stroje. U třech exemplářů se paprskovité linie rozbíhají v dolní polovině a u třech v horní části, jsou vyřezány do 5 mm tlusté desky plexiskla s pískovaným povrchem a základními rozměry 370 na 500 mm. Názvy světových metropolí jsou vyřezány autorským fontem.

 

Součástí původního nerealizovaného návrhu bylo umístění pomocné plexi desky v zadní části. Čtyři spony z pružného kovu, zapadající do zářezů v jejích rozích a do paprsků v místech celé, čtvrt, půl a třičtvrtě na číselníku, řešily bezkontaktní uchycení standardního hodinového strojku. Kontrastní materiál tak vizuálně plnil i funkci zdůraznění jednotlivých časových úseků na pohledové straně.

 
 
f o t o g r a f i e   l z e   z v ě t š i t   d o   p o h l e d o v é   v e l i k o s t i   /   p h o t o s   a r e   p r e s e n t e d   i n   a   d e t a i l